• Aktualności

  Sukces UMB w w prestiżowym rankingu Times Higher Education World University Ranking

  03.09.2021 12:50
  Autor: Administrator UMB

  Uniwersytet Medyczny w Białymstoku został po raz pierwszy w historii sklasyfikowany w prestiżowym rankingu „Times Higher Education World University Ranking”.

  Uczelnia została spozycjonowana w przedziale 1001- 1200 miejsca co stanowi 3 wynik w kraju! W tegorocznym rankingu znalazły się tylko dwie polskie uczelnie medyczne – Uniwersytet Medyczny w Białymstoku oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny. Szczególnie dobry wynik Uczelnia uzyskała w kategoriach Teaching oraz Industry Income. W rankingu UMB wyprzedził takie Uczelnie jak Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Wrocławski czy Politechnikę Warszawską.

  Ranking "Times Higher Education World University Ranking” to ranking najlepszych uniwersytetów na świecie przygotowywany przez brytyjskie czasopismo „Times Higher Education”. Publikowany jest corocznie od 2010 roku. Uniwersytecki ranking „THE” jest postrzegany, obok Akademickiego Rankingu Uniwersytetów Świata i Światowego Rankingu Uniwersyteckiego QS, jako jedno z trzech najchętniej śledzonych zestawień tego typu.

   

  Złożenie kompletnego raportu zostało poprzedzone utworzeniem w ramach Działu Współpracy Międzynarodowej odrębnego stanowiska ds. raportowania danych do instytucji rankingowych (dr Łukasz Lepionka). Działanie to było konsekwencją rekomendacji otrzymanych od niezależnych ekspertów przeprowadzających audyt w ramach projektu „International Visibility Project”, którego UMB był czynnym uczestnikiem. Składanie danych odbywało się pod kierunkiem Pełnomocnika Rektora ds. Współpracy Międzynarodowej - prof. dr hab. Tomasza Hryszko.

   

  Wysoka pozycja UMB w tak prestiżowym rankingu to sukces nas wszystkich!

   

  Wyniki rankingu THE dostępne są na stronie https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/2022/world-ranking#!/page/0/length/25/sort_by/rank/sort_order/asc/cols/stats

   

   

   

  Powrót