Dodatkowa rekrutacja do dziewiątej edycji projektu Uniwersytet Zdrowego Seniora

18.09.2021 13:32
    Zostało jeszcze 10 miejsc na zajęcia w ramach Uniwersytetu Zdrowego Seniora.

Zapisy do udziału w Projekcie odbędą się 22 września 2021 roku (środa) od godz. 8.00 do 14:00 w Sekretariacie Zakładu Zintegrowanej Opieki Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (pokój nr 111) przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 7a u dr Joanny Fiłon, koordynatora projektu.

Zapraszamy mieszkańców Białegostoku i okolic, którzy ukończyli 60 rok życia na zajęcia edukacyjne z cyklu Uniwersytet Zdrowego Seniora (UZS).
    Zajęcia odbywać się będą 2 razy w miesiącu, w formie stacjonarnej (przy zachowaniu rygorów sanitarnych określonych w powszechnie obowiązujących przepisach, zaleceniach i wytycznych dotyczących zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19). Nauka na UZS jest bezpłatna.
    W ramach zajęć, prowadzonych przez pracowników Uczelni, będzie można między innymi nauczyć się: udzielania pierwszej pomocy, pomiaru poziomu cukru we krwi, ciśnienia tętniczego, dbania o swoje struny głosowe, podstawowych zasad profilaktyki chorób nowotworowych i chorób układu krążenia.

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

Uniwersytet Zdrowego Seniora organizowany jest już po raz dziewiąty. Podczas ośmiu poprzednich edycji absolwentami UZS zostało 390 mieszkańców Białegostoku i okolicznych miejscowości. Najstarszy student miał 91 lat.
    Do zasadniczych celów projektu należą: propagowanie zdrowego stylu życia i postaw prozdrowotnych, poszerzanie wiedzy w dziedzinie opieki medycznej poprawiającej jakość życia ludzi w podeszłym wieku, wykorzystania nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia oraz w zakresie stosowania leków i suplementów diety oraz farmakoekonomii w chorobach u ludzi w podeszłym wieku, a także przeciwdziałanie samotności i aktywizacja społeczna osób starszych.

Więcej informacji na temat Uniwersytetu Zdrowego Seniora znajduje się na stronie poświęconej projektowi www.umb.edu.pl/uzs.

Dwoje seniorów: kobieta i mężczyzna trzymający kciuki. Napis Uniwersytet Zdrowego Seniora