Ogólnopolskie Spotkanie Inspektorów Ochrony Danych Osobowych odbyło się na UMB

14.09.2021 17:13

W dniach 9 – 10 września 2021 r. w Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku odbyły się Warsztaty Inspektorów Ochrony Danych uczelni członkowskich i stowarzyszonych Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych. W warsztatach wzięło udział 15 osób z uczelni medycznych z całej Polski: z Krakowa, Warszawy, Poznania, Torunia, Katowic, Lublina, Olsztyna, Szczecina, Wrocławia, Kielc i Zielonej Góry. Były to dwa intensywne dni merytorycznych dyskusji z zakresu ochrony danych osobowych, wymiany doświadczeń, jak również niezwykła okazja do integracji osób zajmujących się w uczelniach ochroną danych osobowych. Podczas warsztatów poruszano tematy dotyczące przetwarzania danych osobowych w badaniach naukowych, klinicznych, wymiany danych między szpitalami klinicznymi a uczelnią, bezpieczeństwa danych oraz wizerunku w pracy i nauce zdalnej, zbierania informacji o szczepieniach pracowników i studentów, zgód marketingowych i wiele innych. Inspektorzy pracowali też nad treścią tworzonego przez nich Kodeksu postępowania w ochronie danych osobowych w uczelniach medycznych. W programie warsztatów nie zabrakło również czasu na poznawanie Białegostoku i okolic, zwiedzanie zegara w Bramie Wielkiej „Gryf, zwiedzanie Pałacu Branickich i ogrodów oraz Muzeum Historii Medycyny i Farmacji.