Tegoroczny absolwent UMB Konrad Trzciński najlepiej w Polsce zdał LEK

23.09.2021 17:46
    Znamy już wyniki jesiennej edycji Lekarskiego Egzaminu Końcowego (LEK). Absolwenci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, którzy przystąpili do tego państwowego egzaminu po raz pierwszy, zajęli 2 miejsce w kraju ze średnią pkt. 165,7.  Najlepsi byli absolwenci Uniwersytetu Zielonogórskiego (średnia pkt. 166,8). 3 miejsce zajęli absolwenci Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego z Poznania (średnia pkt. 165,6).
    Konrad Trzciński Absolwent UMBWarto zauważyć, że najlepiej w Polsce LEK zdał absolwent UMB Konrad Trzciński, który zdobył 187 punktów, co dało wynik 95,9 % (5 pytań unieważniono). Konrad Trzciński ukończył naszą Alma Mater w bieżącym roku z najwyższym wynikiem na roku.
    Wśród absolwentów uczelni medycznych, którzy zdawali LEK w ostatnich dwóch latach od ukończenia studiów absolwenci UMB zajęli 8 miejsce zdobywając średnio 163, 5 pkt, podczas gdy najlepsi w tym zestawieniu absolwenci Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego uzyskali średnią 169 pkt.

Lekarski Egzamin Końcowy przeprowadza Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi. Wyniki  egzaminów końcowych świadczą o wysokim poziomie nauczania, oraz są przepustką do wykonywania zawodu lekarza. Ponadto umożliwiają wybranie wymarzonej specjalizacji.

Wyniki jesiennej sesji Lekarskiego Egzaminu Końcowego