Studenci Technik Dentystycznych i kierunku Lekarsko-Dentystycznego odbyli wizyty studyjne z zakresu CAD/CAM

27.09.2021 11:31
    W maju i czerwcu 2021r. studentki i studenci III roku kierunku Techniki Dentystyczne oraz V roku kierunku Lekarsko-Dentystycznego wzięli udział w wizytach studyjnych w centrum protetyczno-edukacyjnym firmy Zirkonzahn w Piasecznie.
    Studenci pod okiem instruktora wykonywali wirtualne projekty prac protetycznych, które posłużyły do zajęć warsztatowych realizowanych w UMB z zakresu wykonawstwa prac protetycznych. Ponadto uczestnicy/czki wizyt studyjnych dowiedzieli się jak pracować z najnowszą wersją oprogramowania CAD, maszynami oraz szeregiem materiałów wykorzystywanych w technice CAD/CAM.
    Wyjazd studentów UMB został zrealizowany w ramach projektu pn. ,,Zintegrowany Program Kształcenia z wykorzystanie innowacyjnych metod w zespole stomatologicznym", współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach POWER 2014-2020. Opiekunem grup była Pani mgr Anna Kropiwnicka.
    Wizyty studyjne realizowane w ramach ww. projektu odbyły się już po raz drugi. Do zrealizowania pozostały jeszcze trzy kolejne edycje w latach akademickich: 2021/22, 2022/23 i 2023/24 dla blisko 100 studentów. Niestety, z uwagi na obostrzenia spowodowane pandemią COVID-19 realizacja wizyt studyjnych, zaplanowana pierwotnie w siedzibie firmy Zirkonzahn we Włoszech, była w tym roku niemożliwa. Realizacja wsparcia w Education Lab w Piasecznie pozwoliła jednak na realizację wszystkich zaplanowanych zagadnień merytorycznych. Pomimo braku możliwości zwiedzenia fabryki w głównej siebie firmy we Włoszech, obejrzenia procesu produkcji oraz bezpośredniego spotkania z twórcami technologii, elementy te zastąpiono relacją filmową pokazującą siedzibę producenta Zirkonzahn we Włoszech, a zajęcia z udziałem trenerów z Włoch przybrały formę zdalną (online).