• Aktualności

  UMB w rankingu U-Multirank 2021

  11.10.2021 12:46
  Autor: Dział Współpracy Międzynarodowej

  Z przyjemnością informujemy o zakwalifikowaniu UMB do kolejnych 2 rankingów: ranking U-Multirank 2021 instytucjonalny oraz ranking U-Multirank 2021 by subject.

  U-Multirank - ocenia uczelnie w pięciu podstawowych obszarach działalności: badania naukowe, współpraca międzynarodowa, jakość nauczania i uczenia się, transfer wiedzy i technologii oraz współpraca na szczeblu regionalnym. Założeniem rankingu (powstającego przy wsparciu Komisji Europejskiej) jest tworzenie narzędzia, które umożliwi kandydatom na studia poszukiwanie uczelni względem najistotniejszych dla nich kryteriów.

   

  W rankingu instytucjonalnym znalazło się 40 polskich Uczelni. W rankingu by subject w kategorii Medicine znalazły się 3 polskie uczelnie medyczne (Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Uniwersytet Jagielloński, Warszawski Uniwersytet Medyczny).

  U-Multirank nie pozycjonuje Uczelni w formie listy. Każdy z Uniwersytetów przedstawiany jest w postaci wykresu oceniającego Uczelnie w kategoriach: Teaching & Learning, Teaching & Learning (Students’ views), Research, Knowledge Transfer, International Orientation, Regional Engagement. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku uzyskał bardzo dobre wyniki w kategoriach Teaching & Learning oraz Regional Engagement.

  UMB po raz pierwszy ubiegało się o uwzględnienie w rankingu by subject. W rankingu instytucjonalnym Uczelnia została sklasyfikowana po raz drugi w swojej historii.

   

  Działania Uczelni są coraz częściej zauważane na forum międzynarodowych rankingów. Jest to wynik codziennej pracy wkładanej w rozwój Uczelni przez pracowników, doktorantów i studentów UMB.

   

  Wyniki dostępne pod adresem: https://www.umultirank.org/study-at/medical-university-of-bialystok-rankings

   

  Wykres kołowy osiągnięć Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku w rankingu Mulirank

  Powrót