Ambasador Japonii z wizytą na UMB

23.11.2021 09:18

Ambasador Japonii w Polsce Miyajima Akio odwiedził Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Ekscelencja zwiedził Aula Magna oraz Aula Nobilium gdzie zapoznał się z historią pałacu i Uczelni. Z zainteresowaniem wysłuchał opowieści o wirtualnej galerii absolwentów, która znajduje się w dawnych apartamentach królewskich Pałacu Branickich. Następnie Ambasador Miyajima Akio spotkał się z władzami dziekańskimi Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Jęz. Angielskim UMB.

Ekscelencja przybył do Białegostoku na zaproszenie Marszałka Województwa Podlaskiego, Artura Kosickiego. Głównym celem wizyty Ambasadora Japonii była współpraca gospodarcza. Dyplomata spotkał się także z podlaskimi przedsiębiorcami. Podczas wizyty na UMB towarzyszyli mu: Hiroaki Tanaka, II Sekretarz Ambasady Japonii oraz Mariusz Dąbrowski, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej w urzędzie marszałkowskim.

W linku znajduje się życiorys Ambasadora Japonii w Polsce