Warsztaty z budowania środowiska do aplikowania i realizacji grantów ERC w Programie Horyzont Europa

06.12.2021 14:58
    Autor: Dział Rozwoju i Ewaluacji

„Warsztaty dotyczące budowania środowiska do wspierania aplikowania i realizacji grantów ERC oraz innych z Horyzontu Europa” odbyły się na UMB w czwartek, 2 grudnia 2021. Spotkanie było adresowane do osób odpowiedzialnych za tworzenie tego środowiska, jak i do osób zaangażowanych w aplikowanie oraz realizację projektów badawczych.

Pozyskiwanie grantów z Horyzontu Europa, a w szczególności ERC jest niezmiernie istotne dla rozwoju naukowego i zawodowego naszych pracowników oraz ewaluacji uczelni.

Warsztaty poprowadziły ekspertki Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju – Magdalena Chomicka i Bogna Hryniszyn. Spotkanie prowadzone przez ekspertki z KPK miało interaktywną formułę.

W trakcie warsztatów określiliśmy bariery i problemy, z jakimi mierzą się osoby aplikujące i realizujące granty, a następnie zaproponowaliśmy możliwe rozwiązania wybranych problemów.

Bardzo dziękujemy za aktywny udział w spotkaniu!

Spotkanie zorganizował Dział Rozwoju i Ewaluacji UMB.