Podlaski Laur Muzealny 2020 dla Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB

07.12.2021 15:00
    Autor: Samodzielna Pracownia Historii Medycyny i Farmacji

Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytet Medyczny w Białymstoku zostało wyróżnione w Konkursie Stowarzyszenia Muzealników Polskich, Oddziału Podlaskiego - "Podlaski Laur Muzealny 2020".

Otrzymaliśmy nagrody w dwóch kategoriach. W kategorii wystawienniczej za wystawę plenerową "Od Akademii Lekarskiej do Uniwersytetu Medycznego. Dziedzictwo medyczne w Białymstoku". Druga nagroda przypadła nam za wydarzenie pozawystawiennicze "Aula Nobilium Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku czyli dawny pokój królewski w Pałacu Branickich w Białymstoku" .

Członkom Komisji oceniającej serdecznie dziękujemy za docenienie naszych prac, a wszystkim nagrodzonym i zgłoszonym muzeom gratulujemy.

Więcej o wystawie: „OD AKADEMII LEKARSKIEJ DO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO. DZIEDZICTWO MEDYCZNE W BIAŁYMSTOKU”

Więcej o Auli Nobilium: AULA NOBILIUM UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO W BIAŁYMSTOKU