NAWA ogłosiła nabór wniosków do programu im. prof. Walczaka

26.01.2022 10:37
    Autor: Dział Współpracy Międzynarodowej

Celem Programu jest wzmocnienie potencjału polskich jednostek naukowych i podmiotów leczniczych poprzez wsparcie mobilności międzynarodowej badaczy z obszaru nauk medycznych. Osoby realizujące Projekty w ramach Programu zyskają możliwość rozwoju naukowego i zawodowego, a także zdobycia cennego doświadczenia w naukowym środowisku międzynarodowym, co w efekcie przyczyni się do poprawy opieki medycznej w Polsce.

W ramach Programu możliwe są wyjazdy trwające od 3 do 6 miesięcy do najlepszych ośrodków medycznych zlokalizowanych na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Do grupy uprawnionych wnioskodawców należą:

• naukowcy z tytułem co najmniej doktora
    • doktoranci i uczestnicy szkół doktorskich
    • osoby zatrudnione na uczelniach lub innych jednostkach systemu szkolnictwa wyższego  i nauki  z otwartym przewodem doktorskim

Jest to już trzecia edycja programu i w przeciwieństwie do poprzednich, teraz obejmuje wszystkie dziedziny medycyny. Miesięczne stypendium wynosi 15 000 zł. Ponadto stypendyści Programu otrzymają jednorazowy dodatek mobilnościowy w wysokości 10 000 zł.

Nabór wniosków prowadzony jest wyłącznie drogą elektroniczną poprzez system teleinformatyczny NAWA, w terminie od 24 stycznia 2022r. do 22 kwietnia 2022r. do godz. 15:00 czasu lokalnego (Warszawa).

Wyjazdy będą mogły rozpocząć się najwcześniej 1 stycznia 2023r., a najpóźniej 31 października 2023r.

Link do ogłoszenia o naborze do programu im. Prof. Walczaka

Dział Współpracy Międzynarodowej