Ambasador Rumunii w Polsce Cosmin Onisii z wizytą na UMB

27.01.2022 10:24

Dyplomata spotkał się z Prorektorem ds. Kształcenia Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, prof. dr hab. Adrianem Chabowskim. Rozmowy dotyczyły m.in. nawiązania współpracy naukowej i dydaktycznej z rumuńskimi uczelniami medycznymi.

Padła propozycja aplikowania o wspólne granty oraz wymiany studenckiej. Ambasador pytał także o studentów zagranicznych i możliwość studiowania na UMB przez rumuńskich studentów na English Division. Ekscelencja Cosmin Onisii zwiedził główną siedzibę uczelni - Pałac Branickich, w tym Aula Magna, Aula Nobilium i kaplicę. Dyplomata był pod wrażeniem piękna architektury zabytkowego budynku.

Ambasador Cosmin Onisii pełni swoją funkcję w Polsce od września 2021r. Od roku 2000 pracuje w dyplomacji. Jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu  w Bukareszcie.