IV Medykaliowym Przejazdem po Zdrowie rozpoczęliśmy Festiwal Kultury Studenckiej

20.05.2022 18:57
    Studenci, władze rektorskie, nauczyciele akademiccy, lekarze i przedstawiciele administracji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku promowali zdrowy styl życia oraz Uczelnię. Sprzed Pałacu Branickich o 11.00 20 maja 2022 wyruszył IV Medykaliowy Przejazd Rowerowy.
    Peletonowi przewodził Chór UMB, obchodzący w tym roku Jubileusz 70-lecia. Peleton przejechał ulicami: Pałac Branickich, Mickiewicza, Świętojańska, Podleśna, Świętego Ojca Pio, Zwierzyniecka, Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, Waszyngtona, Skłodowskiej-Curie, Legionowa, Jana Pawła II, Dziedziniec Pałacu Branickich. Długość trasy – ok. 7 km.
    Po powrocie na dziedziniec paradny, reprezentanci Chóru UMB z rąk rektorskich otrzymali tort z okazji jubileuszu a przedstawiciele Samorządu Studentówi symbol władzy – węża eskulapa. Oficjalnie rozpoczęło się świętowanie Medykaliów 2022.

Partnerem strategicznym wydarzenia jest Województwo Podlaskie.