• Aktualności

  UMB podczas 25. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

  24.05.2022 07:57
  Autor: Administrator UMB

   

  21 maja 2022 roku odbył się 25. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W wyjątkowym gronie wystawców znalazł się Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Z powodu silnego wiatru część stanowisk (w tym UMB) została przeniesiona do wnętrza budynku CNK Nie wpłynęło to jednak na frekwencję, która tego dnia była ogromna.

  Eksperci z UMB przygotowali szereg ciekawych pokazów:

  • Woda – ocena jakości wody pitnej i źródła żywieniowe (Zakład Bromatologii)
  • Fosforany w wodzie pitnej – czy stanowią zagrożenie dla zdrowia? (Zakład Higieny, Epidemiologii i Ergonomii)
  • Ślina – wodny płyn biologiczny o wielu właściwościach (Zakład Stomatologii Zachowaczej)
  • Czy badanie fizyko-chemiczne moczu można zafałszować? (Zakład Laboratoryjnej Diagnostyki Klinicznej)
  • Czy masz suchą skórę? Sprawdź poziom jej nawilżenia. (Innowacyjny Kosmetolog)

   

  Pokazy naukowe Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, co z pewnością wpłynie na wzrost popularności UMB oraz budowanie pozytywnego wizerunku. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym pracownikom UMB oraz organizatorom Pikniku Naukowego. Mamy nadzieję na owocną współpracę za rok.

   

  Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik jest największą w Europie imprezą plenerową o tematyce naukowej. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez prezentowanie ciekawych eksperymentów i doświadczeń – zarówno prostych, związanych z archeologią czy fizyką niskich temperatur, jak i najnowszych dokonań współczesnych uczonych. Piknik pozwala zrozumieć i poznać naukę, ukazując ją jako niezwykle ekscytującą i pasjonującą dziedzinę życia, a poprzez przybliżenie warsztatu naukowca zachęca i inspiruje zwiedzających do podjęcia samodzielnej aktywności naukowej.

   

   

  Powrót