Blisko 12 tysięcy złotych udało się zebrać podczas turnieju charytatywnego organizowanego przez UMB na zakup karetki dla Lwowa.

30.05.2022 15:30
    Do udziału w turnieju charytatywnym zatytułowanym „Mecz o mecz. Zagraj z Jagiellonią Białystok” zgłosiło się 14 drużyn. W wyniku sportowej, pełnej emocji  rywalizacji wyłoniono zwycięzców, którymi zostali strażacy z Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku. Drugie miejsce zajęli studenci Politechniki Białostockiej, a trzecie drużyna Uniwersytetu w Białymstoku. W nagrodę zespół PSP zagrał na murawie głównej Stadionu Miejskiego w Białymstoku przy ul. Słonecznej z zawodnikami Jagiellonii, którzy reprezentowali różne pokolenia, od młodzików po oldbojów.
    W starciu podsumowującym całą akcję strażacy przegrali z Dumą Podlasia 0:4. Na murawie zobaczyliśmy m.in.: Tarasa Romańczuka, Rafała Grzyba, Xaviera Dziekońskiego czy też Mariusza Lisowskiego, Marka Citkę, Jacka Chańkę, Samuela Tomara i Roberta Speichlera. Skład uzupełnili juniorzy, zawodnicy jagiellońskiej akademii.
    W składzie zwycięskiej drużyny PSP zagrali Przemysław Siergiej, Patryk Szczukiewicz, Rafał Kuzia, Łukasz Głowacki, Grzegorz Sławiński, Radosław Rybołowicz (kapitan), Maciej Kondracki, Karol Pruszyński, Piotr Gryc, Piotr Leszczyński, Szymon Kunicki, Adrian Leśniewski, Adrian Łejmel.
    W Turnieju Uniwersytet Medyczny w Białymstoku reprezentowały 3 drużyny: „UMB to My” (kapitan: Adam Krętowski), „UMB soccer” (kapitan: Saeid Abdelrazek i „KU AZS UMwB” (kapitan: Krzysztof Kaliszuk)
    Drużyny, które wzięły także udział w turnieju:
    • CEDC Polmos Białystok (kapitan: Francesco Guarrera)
    • Drużyna PSP I (kapitan: Radosław Rybołowicz)
    • Drużyna PSP II
    • FC Blachotrapez (kapitan: Michał Łojewski)
    • LZS Izbiszcze (kapitan: Robert Krysztopik)
    • Oldboje Jagiellonia Białystok (kapitan: Antoni Cylwik)
    • Politechnika Pracownicy (kapitan: Jarosław Kierdelewicz)
    • Politechnika Studenci (kapitan: Dawid Szczerbiński)
    • Turbo Krymar (kapitan: Tomasz Kuradym)
    • Uniwersytet w Białymstoku (kapitan: Marcin Milczunas)
    • VESTA (kapitan: Andrii Fedchyk)
    Królem strzelców turnieju charytatywnego z 18 zdobytymi bramkami został zawodnik PSP, Maciej Kondracki (strażak w 2 pokoleniu), który w nagrodę otrzymał gadżety ufundowane przez wychowanka Jagielloni i byłego reprezentanta kraju – Tomasza Frankowskiego.

Organizatorzy:
    • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
    • Miasto Białystok
    • Stadion Miejski w Białymstoku
    • Jagiellonia Białystok
    Patronat honorowy Polskie Radio Białystok
    Partner wydarzenia: LOTTO

W sumie Uniwersytet Medyczny w Białymstoku zebrał już ponad 200 tys. złotych na zakup karetki dla Lwowa.

Fotorelacja z Turnieju Medyka Białostockiego