• Aktualności

  Prof. dr hab. Robert Flisiak otrzymał medal „Urbi Meritus – Zasłużony Miastu"

  27.06.2022 11:58
  Autor: Administrator UMB
  Prof. Robert Flisiak został wyróżniony medalem „Urbi Meritus – Zasłużony Miastu", który przyznał prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Wydarzenie było jednym z elementów Dni Miasta.
  Dziesięć osób i jedno miasto otrzymało w sobotę (25 czerwca) Honorowe Wyróżnienie Prezydenta Miasta Białegostoku „Urbi Meritus – Zasłużony Miastu”. Zostało ono wręczony przez Tadeusza Truskolaskiego po raz pierwszy w historii Białegostoku.
  Laureatami są zasłużeni dla społeczności Białegostoku społecznicy, przedsiębiorcy, a także osoby w sposób szczególny promujące Białystok. Zostało ono ustanowione w styczniu 2022 r. i przyznawane będzie co roku osobom, instytucjom lub organizacjom w szczególny sposób zasłużonym dla Białegostoku.
  - W tym roku to życie zdecydowało, kto będzie laureatem - mówił prezydent podczas wręczania nagród.
  Prof. Robert Flisiak został wyróżniony za wielkie zaangażowanie w walkę z pandemią Covid 19 i nieocenioną pomoc mieszkańcom Białegostoku okazaną w najtrudniejszym czasie.
  Prof. Flisiak jest lekarzem, nauczycielem akademickim i kierownikiem Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii. W okresie pandemii był ważnym głosem w dyskusji na temat leczenia i profilaktyki covidowej.
   
  Powrót