Doskonałość dydaktyczna uczelni - UMB z dofinansowaniem

30.09.2022 07:11
    Uniwersytet Medyczny w Białymstoku otrzymał dofinansowanie nowego projektu, „Doskonałość dydaktyczna uczelni”, skierowanego do kadry dydaktycznej uczelni.
    Projekt ma na celu stworzenie w ramach UMB struktury umożliwiającej przeprowadzenie wdrożenia kompleksowego podejścia do rozwoju kompetencji pracowników dydaktycznych i badawczo-dydaktycznych, które pozwolą im na wykorzystanie na zajęciach ze studentami nowoczesnych technik i metod dydaktycznych, w tym w zakresie e-learningu.
    Rolę Pełnomocnika Rektora ds. Doskonałości Dydaktycznej, a zarazem Kierownika projektu, będzie sprawował prof. dr hab. Adrian Chabowski, a prace nad wdrożeniem projektu będą prowadzone przez Interdyscyplinarny Zespół ds. Doskonałości Dydaktycznej. Zadaniem Zespołu będzie m.in. opracowanie Strategii Doskonałości Dydaktycznej Uczelni, czyli dokumentu, który umożliwi dostosowanie planowanych zmian do rzeczywistych potrzeb. Ponadto, spośród osób prowadzących zajęcia na Uczelni zostanie wybranych 11 Liderów Doskonałości Dydaktycznej oraz 10 Liderów Doskonałości Cyfrowej, czyli osoby, które wytyczą ścieżki dalszego rozwoju kadry akademickiej UMB.
    1 października 2022 r. rozpoczyna się konkurs na Liderów Doskonałości Dydaktycznej oraz Liderów Doskonałości Cyfrowej.

Konkurs potrwa do 12 października 2022 r. Na stronie dostępny jest również regulamin konkursu oraz informacje o projekcie.

Logotypy: Fundusze europejskie, flaga Polski, flaga Unia Europejska