23 marca odbyły się konsultacje pt. Chemia Organiczna w ramach projektu Biologia i Chemia po akademicku 2

24.03.2023 09:09

23 marca 2023 roku odbyły się konsultacje z chemii pt. Chemia Organiczna w ramach projektu "Biologa i chemia po akademicku 2". Zajęcia poprowadziła prof. dr hab. Marta Płońska-Brzezińska z Zakładu Chemii Organicznej UMB.

Uczestnicy zajęć pogłębiali swoją wiedzę na temat struktury związku i typów wiązań chemicznych. Omawiali również tematy takie jak: hybrydyzacja atomów węgla w ujęciu teorii orbitali molekularnych, teoria kwasów i zasad w chemii organicznej. Wyjaśnione zostały również pojęcia takie jak nukleofil, elektrofil czy lektroujemność.

Dla uczniów szkół średnich, konsultacje pt. „Chemia Organiczna” były również okazją do pogłębienia wiedzy szkolnej dotyczącej m.in. reakcji organicznych, rodnikowych, a także polarnych.

Zapraszamy do pobrania materiałów edukacyjnych z konsultacji Chemia organiczna

Serdecznie dziękujemy uczestnikom i zapraszamy do rejestracji na kolejne zajęcia oraz konsultacje. w ramach projektu "Biologia i chemia po akademicku 2".

Strona projektu "Biologia i chemia po akademicku 2"

"Biologia i Chemia po akademicku 2” to kontynuacja projektu dla młodzieży licealnej z klas o profilach ścisłych (biologiczno-chemicznych, medycznych, matematyczno-fizycznych itp.), który był realizowany na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku w 2022 roku pod nazwą Biologia i Chemia po akademicku również z programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki. Projekt polega na przygotowaniu serii zajęć praktycznych w zakładach i laboratoriach Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (UMB) oraz konsultacji tematycznychekspertami akademickimi.Celem projektu jest wspieranie uczniów szkół ponadpodstawowych i poszerzanie ich wiedzy z zakresu nauk medycznych, farmaceutycznych i nauk o zdrowiu.

Flaga i godło Polski

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA