Ponad 200 uczestników z kraju i zagranicy bierze udział w kongresie BIMC na UMB

26.05.2023 13:46
    Po raz 17-ty na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku odbywa się Bialystok International Medical Congress for Young Scientists (BIMC).
    Trzydniowa konferencja, która rozpoczęła się dzisiaj na Wydziale Nauk o Zdrowiu UMB obfituje w bogaty program. W sumie odbędzie się 21 sesji i 15 warsztatów. Konferencja jest doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, zapoznania sie z najnowszymi wynikami badań naukowych, ale także integracji. Biorą w niej udział przedstawiciele 7 krajów.
    Uczestnicy BIMC wysłuchają referatów poświęconych m.in:  neurologii, stomatologii, ginekologii, kardiologii, zdrowiu publicznemu, farmacji, psychiatrii i chirurgii.
    Młodzi naukowcy prezentują swoje osiągnięcia naukowe, które będą oceniane. Będą się także uczyć na specjalnych sesjach warsztatowych. Z ramienia Uczelni uczestników konferencji przywitał Prorektor ds. Nauki i Rozwoju UMB, prof. dr hab. Marcin Moniuszko, który wygłosił również wykład inauguracyjny.

BIMC organizują studenci i doktoranci skupieni w Studenckim Towarzystwie Naukowym.