Chór UMB zdobył Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Chóralnego "Cracovia Cantans"

05.06.2023 10:14
    Z radością informujemy o wspaniałym sukcesie Chóru Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku pod kierownictwem prof. dr hab. Anny Moniuszko, który w miniony weekend wziął udział w Krakowskim Międzynarodowym Konkursie Chóralnym "Cracovia Cantans". Prezentacje konkursowe w kategoriach Chóry dorosłe  i Muzyka sakralna zyskały najwyższą punktację, przynosząc zespołowi dwa I miejsca i Złote Dyplomy.  Międzynarodowe Jury w składzie Margrethe Ek (Norwegia), Ko Matsushita (Japonia), Rihards Dubra (Łotwa), Ambrož Čopi (Słowenia), Włodzimierz Siedlik (Polska), zdecydowało również o przyznaniu Chórowi Nagrody GRAND PRIX konkursu oraz kwalifikację do konkursu World Choral Championship, który odbędzie się w Rimini (Włochy) w roku 2024.
    Serdecznie gratulujemy!