Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Aktualności.
 • Aktualności

  126 studentów z całego świata rozpoczęło od października kształcenie na I roku English Division UMB

  02.10.2023 08:45
  Autor: Dział Współpracy Międzynarodowej

  3 studencki na tle pałacu branickich

   

  Australia, Fidżi, Stany Zjednoczone, Indonezja, Japonia, Tanzania, Francja, Norwegia, Włochy – to tylko niektóre kraje, skąd pochodzą zagraniczni studenci, którzy w październiku rozpoczną kształcenie na I roku anglojęzycznego kierunku lekarskiego w ramach English Division Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. UMB stała się marką rozpoznawaną na całym świecie przyciągając kandydatów na studia z najodleglejszych zakątków.

   

  Na I rok studiów zostało przyjętych 126 osób z całego świata, czyli dokładnie tyle, ile wynosi limit przyjęć określony przez Ministra Zdrowia dla naszej Uczelni. Najliczniej reprezentowane będą takie kraje jak: Norwegia, Irlandia, Wielka Brytania, Indie, Nigeria, Polska, Hiszpania, Stany Zjednoczone, Szwecja i Pakistan. Najdłuższy dystans do pokonania będzie miała nowa studentka z Fidżi – ponad 15 000 km! UMB kształcić będzie studentów z ponad 40 krajów świata, co sytuuje nas w krajowej czołówce, nie tylko wśród uczelni medycznych.

  Do dyspozycji naszych zagranicznych studentów została przygotowana infrastruktura zapewniająca komfort studiowania – Welcome Centre, anglojęzyczna aplikacja mobilna na smartfony, dwujęzyczne oznakowanie kampusu Uczelni, międzynarodowe eventy w języku angielskim (np. International Sightseeing Day, International Karaoke Night, International Sport Day), warsztaty międzykulturowe, dokumenty uczelniane dostępne w języku angielskim, doskonale wyposażona w anglojęzyczne materiały edukacyjne Biblioteka.

   

  Powitajmy naszych zagranicznych studentów ciepło, okażmy im polską gościnność i zrozumienie. Studia wiele tysięcy kilometrów od domu to z pewnością dla nich duże przeżycie. Na szczęście społeczność akademicka naszej Alma Mater jest społecznością umiędzynarodowioną i otwartą na reprezentantów różnych kultur.

   

  Rekrutacja trwała od grudnia 2022 r. Za proces rekrutacji odpowiadał Dział Współpracy Międzynarodowej, w ścisłej współpracy z Profesorem Tomaszem Hryszko – Pełnomocnikiem Rektora ds. Współpracy Międzynarodowej. Rekrutacja na rok akademicki 2024/2025 rozpocznie się już 1 grudnia.

   

  Od października 2023 r. na kierunku anglojęzycznym w ramach English Division (na wszystkich rocznikach) będzie się kształcić łącznie 475 studentów. 

   

  Dział Współpracy Międzynarodowej 

  Powrót