Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Aktualności.
 • Aktualności

  Zaproszenie na szkolenie online "Finansowanie przełomowych idei naukowych w konkursach Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC)” 21.11.2023

  17.11.2023 16:17
  Autor: Dział Rozwoju i Ewaluacji

  Szanowni Państwo,

  granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC - European Research Council) to prestiżowe wyróżnienie dla naukowca. Skierowane są do przedstawicieli wszystkich dyscyplin naukowych, a podstawowym warunkiem uzyskania takiego grantu jest bardzo wysoki, wręcz przełomowy dla danej dziedziny nauki charakter badań.

   

  Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu online organizowanym przez Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Wschodnia, które pomoże Państwu zrozumieć ideę grantów ERC i poznać zasady ubiegania się o nie. Szkolenie „Finansowanie przełomowych idei naukowych w konkursach Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC)” odbędzie się we wtorek, 21 listopada 2023, w godzinach 12:00-15:00.

   

  Link do rejestracji na spotkanie: https://tiny.pl/cnglp

   

  W trakcie szkolenia prelegentki z Horyzontalnego Punktu Kontaktowego Polska Wschodnia oraz z Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE (NCBR) zapoznają Państwa z zasadami ubiegania się o granty ERC, statystykami oraz praktycznymi aspektami związanymi z przygotowaniem i kryteriami oceny wniosków.

   

  W drugiej części spotkania swoimi doświadczeniami w ubieganiu się o grant ERC opowiedzą Państwu Pani dr hab. Kinga Kamieniarz-Gdula z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Pan dr Łukasz Sterczewski z Politechniki Wrocławskiej.

   

  Szczegóły dotyczące szkolenia znajdziecie Państwo w załączonym programie.

   

  Więcej informacji o szkoleniu i grantach ERC udziela Maria Szlachta z Działu Rozwoju i Ewaluacji (maria.szlachta@umb.edu.pl).

   

  Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu!

  Powrót