• Projekt Teraz już wiem

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmami edukacyjnymi przygotowanymi przez naukowców Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku!

Dowiedź się więcej

Konsultacje Obliczenia chemiczne z Projektu Biologia i chemia po akademicku 2

19.01.2023 14:16

17 stycznia 2023 roku odbyły się pierwsze konsultacje w ramach Projektu „Biologia i Chemia po akademicku 2” pt. „Obliczenia chemiczne”. Konsultacje dla zgromadzonych licealistów poprowadziła dr Elżbieta Milewska z Zakładu Analizy i Bioanalizy Leków Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Zajęcia dotyczyły stechiometrycznych obliczeń z zakresu przygotowywania roztworów (stężenie procentowe i molowe), przeliczania stężeń (molowe na procentowe i odwrotnie), rozcieńczania roztworów, zatężania roztworów, mieszania roztworów oraz podstawowych obliczeń związanych z pojęciem rozpuszczalności.

Zapraszamy do pobrania materiałów edukacyjnych z konsultacji pt. Obliczenia chemiczne

Biologia i chemia po akademicku 2 to inicjatywa przeznaczona dla uczniów szkół średnich, szczególnie z klas biologiczno-chemicznych i medycznych. Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków budżetu państwa w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki- Popularyzacja Nauki i Promocja Sportu. W ramach projektu odbędą się zajęcia praktyczne oraz konsultacje dla uczestników.

Głównym celem projektu „Biologia i Chemia po akademicku” jest ukazanie praktycznego zastosowania nauki. Polega na wspieraniu uczniów szkół ponadpodstawowych i poszerzaniu ich wiedzy z zakresu nauk medycznych, farmaceutycznych i nauk o zdrowiu.

Pragniemy, aby biologia i chemia, przedmioty, które kojarzą się uczniom z wiedzą teoretyczną zdobywaną w celu uzyskania dobrych wyników na egzaminie maturalnym, stały się realnym zainteresowaniem, które młodzież chciałaby rozwijać na studiach. Warsztaty, w których uczniowie biorą aktywny udział ukazują praktyczne zastosowanie zdobywanej przez nich w szkole wiedzy. Nasze działania dają możliwość bezpłatnego zgłębienia nauk medycznych, ale w sposób ciekawy, polegający na doświadczeniach. Wartością dodaną jest poznanie przez uczniów specyfiki pracy w zawodach medycznych.

Celem organizacji konsultacji z ekspertami na poziomie akademickim jest danie uczniom możliwości rozwinięcia tematów, które ich ciekawią, a których z różnych względów nie mają możliwości rozwinięcia w szkole.

Strona internetowa Projektu Biologia i chemia po akademicku 2

Zapraszamy!