• Projekt Teraz już wiem

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmami edukacyjnymi przygotowanymi przez naukowców Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku!

Dowiedź się więcej

10 stycznia rusza rejestracja na zajęcia Biologia i Chemia po akademicku w Zakładzie Toksykologii

02.01.2022 11:52

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń na pierwsze z cyklu zajęcia i konsultacje w ramach Projektu Biologia i Chemia po akademicku.

Na podane podczas rejestracji adresy mailowe wysłaliśmy informacje o zakwalifikowaniu i szczegółach zajęć.

Wobec powyższego od 10 stycznia 2022 roku otwieramy możliwość zgłaszania się na kolejne warsztaty. (Oferta dla uczniów szkół średnich. Decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo mają osoby, biorące pierwszy raz udział w Projekcie. )

Tym razem do Zakładu Toksykologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku pt.  Bezpieczeństwo stosowania powszechnych leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych, które odbędą się 16 i 17 marca 2022 roku (od. 15:00-16:30).

Podczas zajęć uczestnicy Projektu zostaną zapoznani z bezpieczeństwem leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych dostępnych bez recepty oraz będą mieli możliwość samodzielnego przeprowadzenia badań wykonywanych do celu diagnostyki zatruć wybranymi lekami z tej grupy. Zajęcia laboratoryjne będą obejmowały identyfikację kwasu acetylosalicylowego i paracetamolu w moczu oraz oznaczanie ilościowe kwasu salicylowego w surowicy.
    Prowadzące zajęcia: prof. dr hab. Małgorzata Brzóska, dr Małgorzata Gałażyn-Sidorczuk, dr Joanna Rogalska

Rejestracja dostępna ze strony Projektu w zakładce zajęcia

Więcej informacji o projekcie Biologia i Chemia po akademicku

Głównym celem projektu „Biologia i Chemia po akademicku” jest ukazanie praktycznego zastosowania nauki. Pragniemy, aby biologia i chemia, przedmioty, które kojarzą się uczniom z wiedzą teoretyczną zdobywaną w celu uzyskania dobrych wyników na egzaminie maturalnym, stały się realnym zainteresowaniem, które młodzież chciałaby rozwijać na studiach. Warsztaty, w których uczniowie biorą aktywny udział ukazują praktyczne zastosowanie zdobywanej przez nich w szkole wiedzy. Celem organizacji konsultacji z ekspertami na poziomie akademickim jest danie uczniom możliwości rozwinięcia tematów, które ich ciekawią, a których z różnych względów nie mają możliwości rozwinięcia w szkole.

Nasze działania dają możliwość bezpłatnego zgłębienia nauk medycznych, ale w sposób ciekawy, polegający na doświadczeniach. Wartością dodaną jest poznanie przez uczniów specyfiki pracy w zawodach medycznych.

Flaga i godło Polski

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA
    PROGRAM SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ NAUKI - POPULARYZACJA NAUKI I PROMOCJA SPORTU MINISTRA EDUKACJI I NAUKI

Biologia i Chemia po akademicku