Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Aktualności.
 • Projekt Teraz już wiem

  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmami edukacyjnymi przygotowanymi przez naukowców Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku!

   

  Dowiedź się więcej
 • Aktualności

  Warsztaty ratowania życia z Projektu Biologia i chemia po akademicku odbyły się w Centrum Symulacji Medycznych

  21.03.2022 12:24
  Autor: Administrator UMB

   

  14 i 18 marca 2022 roku odbyły się Warsztaty ratowania życia z użyciem symulatora karetki i fantomów  niskiej wierności w ramach projektu Biologia i Chemia po akademicku. 

  Podczas zajęć praktycznych licealiści poznali zasady udzielania pierwszej pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia zgodnie z aktualnymi wytycznymi. Za pomocą fantomów mogli nauczyć się prawidłowego wykonywania masażu serca, obejrzeć karetkę od wewnątrz.  Prowadzący warsztaty ratownicy medyczni Klaudia Bielska i Dawid Paniak nie tylko czuwali nad prawidłowością wykonywanych resuscytacji ale też z pasją opowiadali o swojej pracy i odpowiadali na liczne pytania od uczestników warsztatów.

  Więcej informacji o projekcie Biologia i Chemia po akademicku

  Rejestracja dostępna ze strony Projektu w zakładce konsultacje

  Rejestracja dostępna ze strony Projektu w zakładce zajęcia

   

  Głównym celem projektu „Biologia i Chemia po akademicku” jest ukazanie praktycznego zastosowania nauki. Pragniemy, aby biologia i chemia, przedmioty, które kojarzą się uczniom z wiedzą teoretyczną zdobywaną w celu uzyskania dobrych wyników na egzaminie maturalnym, stały się realnym zainteresowaniem, które młodzież chciałaby rozwijać na studiach. Warsztaty, w których uczniowie biorą aktywny udział ukazują praktyczne zastosowanie zdobywanej przez nich w szkole wiedzy. Celem organizacji konsultacji z ekspertami na poziomie akademickim jest danie uczniom możliwości rozwinięcia tematów, które ich ciekawią, a których z różnych względów nie mają możliwości rozwinięcia w szkole.

  Nasze działania dają możliwość bezpłatnego zgłębienia nauk medycznych, ale w sposób ciekawy, polegający na doświadczeniach. Wartością dodaną jest poznanie przez uczniów specyfiki pracy w zawodach medycznych.

   

   

  Flaga i godło Polski

  DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA
  PROGRAM SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ NAUKI - POPULARYZACJA NAUKI I PROMOCJA SPORTU MINISTRA EDUKACJI I NAUKI

  Biologia i Chemia po akademicku

  DOFINANSOWANIE
  40 000 zł
  CAŁKOWITA WARTOŚĆ
  45 000 zł

  Powrót