• Projekt Teraz już wiem

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmami edukacyjnymi przygotowanymi przez naukowców Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku!

Dowiedź się więcej

Konsultacje w Zakładzie Chemii Organicznej

25.03.2022 17:40
    Reakcje w roztworach wodnych były tematem kolejnych konsultacji, które odbyły się 23 marca 2022 w ramach projektu Biologia i Chemia po akademicku.
    Zajęcia przeprowadziła  prof. dr hab. Marta Płońska-Brzezińska, kierownik Zakładu Chemii Organicznej. Przygotowane dla licealistów konsultacje składały się z części teoretycznej oraz praktycznej. Po wstępie prezentującym najważniejsze zagadnienia dotyczące roztworów wodnych między innymi reakcji w nich zachodzących, stężeń molowych, stężeń procentowych licealiści rozwiązywali przygotowane zadania. W trakcie rozwiązywania zadań mogli liczyć na pomoc, dodatkowe wyjaśnienia Pani Profesor.

Materiały edukacyjne z w/w konsultacji.

Zapraszamy na kolejne wydarzenia:
    7 i 12 kwietnia - Warsztaty monitorowania pacjentów
    7 kwietnia - Konsultacje Chemia organiczna

Rejestracja dostępna ze strony Projektu w zakładce konsultacje

Więcej informacji o projekcie Biologia i Chemia po akademicku

Głównym celem projektu „Biologia i Chemia po akademicku” jest ukazanie praktycznego zastosowania nauki. Pragniemy, aby biologia i chemia, przedmioty, które kojarzą się uczniom z wiedzą teoretyczną zdobywaną w celu uzyskania dobrych wyników na egzaminie maturalnym, stały się realnym zainteresowaniem, które młodzież chciałaby rozwijać na studiach. Warsztaty, w których uczniowie biorą aktywny udział ukazują praktyczne zastosowanie zdobywanej przez nich w szkole wiedzy. Celem organizacji konsultacji z ekspertami na poziomie akademickim jest danie uczniom możliwości rozwinięcia tematów, które ich ciekawią, a których z różnych względów nie mają możliwości rozwinięcia w szkole.

Nasze działania dają możliwość bezpłatnego zgłębienia nauk medycznych, ale w sposób ciekawy, polegający na doświadczeniach. Wartością dodaną jest poznanie przez uczniów specyfiki pracy w zawodach medycznych.

Flaga i godło Polski

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA
    PROGRAM SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ NAUKI - POPULARYZACJA NAUKI I PROMOCJA SPORTU MINISTRA EDUKACJI I NAUKI

Biologia i Chemia po akademicku