• Projekt Teraz już wiem

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmami edukacyjnymi przygotowanymi przez naukowców Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku!

Dowiedź się więcej

22 listopada 2022 odbyły się ostatnie zajęcia w ramach Projektu Biologia i chemia po akademicku

23.11.2022 12:23

„Ćwiczenia prawidłowej emisji głosu i badanie narządu słuchu” były tematem kolejnych zajęć zrealizowanych w ramach projektu „Biologia i chemia po akademicku”. W dniach 7 i 22 listopada 2022 licealiści uczestniczyli w warsztatach poprowadzonych przez mgr Annę Kraszewską i mgr inż. Macieja Zdrojkowskiego z Zakładu Fonoaudiologii Klinicznej i Logopedii. W pierwszej części zajęć licealiści zapoznali się z technikami umożliwiającymi prawidłową emisję głosu tj. ćwiczeniami relaksacyjnymi, ćwiczeniami oddechowymi, ćwiczeniami fonacyjnymi oraz dykcyjnymi. W drugiej części warsztatów uczestnicy poznali podstawowe metody badania narządu słuchu – badania stroikowe, audiometrię tonalną oraz otoemisję akustyczną. Badanie akustyczne głosu było ostatnim elementem zajęć.

Warsztaty w Zakładzie Fonoaufdiologii Klinicznej i Logopedii były ostatnimi zajęciami w ramach Programu Biologia i chemia po akademicku.

Miło nam poinformować, że projekt będzie kontynuowany pod nazwą "Biologia i chemia po akademicku 2" i wkrótce zamieścimy bardziej szczegółowe informacje.

Głównym celem projektu „Biologia i Chemia po akademicku” jest ukazanie praktycznego zastosowania nauki. Pragniemy, aby biologia i chemia, przedmioty, które kojarzą się uczniom z wiedzą teoretyczną zdobywaną w celu uzyskania dobrych wyników na egzaminie maturalnym, stały się realnym zainteresowaniem, które młodzież chciałaby rozwijać na studiach. Warsztaty, w których uczniowie biorą aktywny udział ukazują praktyczne zastosowanie zdobywanej przez nich w szkole wiedzy. Celem organizacji konsultacji z ekspertami na poziomie akademickim jest danie uczniom możliwości rozwinięcia tematów, które ich ciekawią, a których z różnych względów nie mają możliwości rozwinięcia w szkole.

Nasze działania dają możliwość bezpłatnego zgłębienia nauk medycznych, ale w sposób ciekawy, polegający na doświadczeniach. Wartością dodaną jest poznanie przez uczniów specyfiki pracy w zawodach medycznych.

Flaga i godło Polski

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA
    PROGRAM SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ NAUKI - POPULARYZACJA NAUKI I PROMOCJA SPORTU MINISTRA EDUKACJI I NAUKI

Biologia i Chemia po akademicku