• Projekt Teraz już wiem

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmami edukacyjnymi przygotowanymi przez naukowców Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku!

Dowiedź się więcej

Konsultacje Biologia i chemia po akademicku pt. Równowaga chemiczna odbyły się 10 marca na UMB

13.03.2023 12:40

W miniony piątek, 10 marca 2023 roku odbyły się konsultacje w ramach projektu „Biologia i Chemia po akademicku 2”. Tematem zajęć była „Równowaga chemiczna. Reakcje utleniania-redukcji”. Konsultacje poprowadziła dr Monika Tomczyk z Zakładu Chemii Organicznej. W ramach zagadnień dotyczących równowagi chemicznej została omówiona między innymi odwracalność reakcji, prawo działania mas, stan równowagi dynamicznej i stała równowagi danej reakcji. W części dotyczącej reakcji utleniania-redukcji licealiści dowiedzieli się czym jest stopień utlenienia, utleniacz, reduktor, utlenianie, redukcja, poznali  zasady bilansu elektronowo-jonowego – dobierania współczynników stechiometrycznych w schematach reakcji utleniania-redukcji. Po każdym omawianym zagadnieniu uczniowie rozwiązywali przygotowane zadania.

Zapraszamy do pobrania materiałów edukacyjnych z konsultacji Rónowaga chemiczna. Reakcje utleniania-redukcji

Szczegóły zajęć i rejestracje dostępne na stronie https://www.umb.edu.pl/biologia-i-chemia-po-akademicku-2

Flaga i godło Polski

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA