„Patent – I krok w komercjalizacji wyników prac naukowych” - panel espertów - 21.09.2017

14.09.2017 09:40
    Autor: BTT

„Patent – I krok w komercjalizacji wyników prac naukowych”

Panel ekspertów realizowany w ramach programy „Inkubator Innowacyjności +”

Tematyka, która będzie omawiana w trakcie jego trwania ma na celu odpowiedzieć na następujące, nurtujące naukowców pytania:

• Po co naukowcom patenty?
    • Na jakim etapie pracy badawczej należy myśleć o patentowaniu?
    • Co można, a czego nie można opatentować?
    • Jak wygląda relacja patent-publikacja naukowa? Czy patent „blokuje” opublikowanie artykułu naukowego?
    • Jak wygląda komercjalizacja oraz współpraca uczelni wyższych z przedsiębiorcami w świetle projektu nowej ustawy o szkolnictwie wyższym (ustawa Gowin 2.0)?
    • W jaki sposób patenty oraz współpraca z przedsiębiorcami wpływają na parametryzację uczelni wyższej?
    • Czy patent jest niezbędny we współpracy nauka-biznes? Czy bez patentu da się skomercjalizować wyniki prac naukowych

Kiedy i gdzie?

21 września 2017 r., w godzinach 13.00-15.00

Instytut Biologii Uniwersytetu w Białymstoku, Kampus UwB,
    ul. Ciołkowskiego 1 J,

sala 1003

Harmonogram panelu:

12.30- 13.00- rejestracja uczestników;

13.00- rozpoczęcie panelu ekspertów;

13.00-13.20- dr Magdalena Rutkowska–Sowa: Patent a nauka - po co naukowcom patent? Na jakim etapie pracy badawczej należy myśleć o patentowaniu? Co można, a czego nie można opatentować? Relacja publikacja-patent;

13.20-13.35 - pytania uczestników panelu skierowane do eksperta;

13.35-14.05 - dr Karina Sachpazidu–Wójcicka, dr n. med. Andrzej Małkowski: komercjalizacja oraz współpraca uczelni wyższych z przedsiębiorcami w świetle projektu nowej ustawy o szkolnictwie wyższym

14.05-14.20 - pytania uczestników panelu skierowane do ekspertów;

14.20-14.45 - dr Jolanta Koszelew, Tomasz Stypułkowski: patent, ważny most we współpracy nauka–biznes, doświadczenia własne;

14.45-15.00 - pytania uczestników panelu skierowane do ekspertów;

Eksperci:

dr Magdalena Rutkowska–Sowa – Rzecznik Patentowy; Pełnomocnik Rektora UwB ds. własności intelektualnej; pracownik naukowy Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku; finalistka konkursu "Top 500 Innovators"; pracownik Ośrodka Własności Intelektualnej Politechniki Białostockiej.

dr Karina Sachpazidu–Wójcicka – Dyrektor Wschodniego Ośrodka Transferu Technologii Uniwersytetu w Białymstoku; pracownik naukowy Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku; finalistka konkursu "Top 500 Innovators".

dr Jolanta Koszelew – Broker Innowacji; Prezes Zarządu UpLogic sp. z o.o. spin-off Politechniki Białostockiej; Prezes zarządu Fundacji Technotalenty; pracownik naukowy Wydziału Informatyki Politechnik Białostockiej; absolwentka programu ”Top 500 Innovators”.

dr n. med. Andrzej Małkowski – specjalista Uczelnianego Biura ds. Ochrony Własności Intelektualnej i Transferu Technologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku; finalista konkursu "Top 500 Innovators".

Tomasz Stypułkowski – prezes Instytutu Innowacji i Transferu Technologii, spółki celowej Politechniki Białostockiej, Przewodniczący Porozumienia Spółek Celowych polskich jednostek naukowych.

Rejestracja do 19 września 2017

Do wystawienia certyfikatu uczestnictwa prosimy wysłać dane (imię i nazwisko, tytuł naukowy, jednostka organizacyjna, nazwa uczelni) na adres e-mail: a.tokarzewicz@uwb.edu.pl