Relacja z konferencji prasowej dotycząca konkursu Technotalent 2017

03.10.2017 09:58
    Autor: BTT

Opis Konkursu Technotalent 2017

Celem konkursu jest wsparcie rozwoju zdolnych osób z regionu północno-wschodniej Polski. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, studenci, doktoranci i absolwenci wyższych w wieku od 18 do 35 lat. Do udziału w konkursie mogą się zgłaszać osoby indywidualne lub zespoły, wypełniając krótki formularz i udostępniając film lub prezentację swoich projektów. Celem konkursu jest identyfikacja oraz wsparcie osób i zespołów, które tworzą innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Do 18 października 2017 roku trwa przyjmowanie zgłoszeń do udziału w konkursie Technotalent 2017. Organizatorem czwartej już edycji przedsięwzięcia jest Fundacja Technotalenty. Współorganizatorami są Izba Przemysłowo-Handlowa w Białymstoku oraz PKO Bank Polski. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Na stronie internetowej: http://technotalenty.pl/konkurs2017/ pojawił się formularz umożliwiający zgłoszenia zrealizowanych lub przyszłych projektów i koncepcji, które powstały w ostatnich latach. Zgłoszony projekt powinien wykorzystywać nowoczesne technologie.

Prace konkursowe, czyli filmy i prezentacje ocenią Kapituły Konkursu złożone z przedstawicieli firm, uczelni oraz instytucji wspierających konkurs. Kapituła wyłoni po pięciu finalistów w każdej z kategorii konkursowych
    a następnie na etapie finałowym - zwycięzców. Laureaci otrzymają nagrody finansowe i specjalne

Nowością w tegorocznym konkursie jest współpraca z 3 największymi uczelniami wyższymi w Białymstoku: Uniwersytetem w Białymstoku, Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku i Politechniką Białostocką. Wynikiem tej współpracy jest utworzenie nowej kategorii konkursowej Technotalent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Opis kategorii:

1. Technika- pomysł lub projekt nowego wynalazku/produktu/usługi, które są nowym rozwiązaniem technicznym związanym z wykorzystaniem nowoczesnej technologii.
    2. Biznes – projekt lub pomysł o wysokim potencjale komercjalizacji, w którym wykorzystywana jest nowoczesna technologia.
    3. Wyzwanie Społeczne - idea, koncepcja pracy, rozwiązanie związane z nowoczesną technologią, które w perspektywie będzie wpływać pozytywnie na zachowania społeczne, gospodarcze, edukacyjne, proekologiczne, kulturowe i inne.
    4. Technotalent Politechniki Białostockiej 2017 - Projekt badawczy realizowany w środowisku uczelni. Konkurs skierowany jest do studentów, absolwentów, doktorantów Politechniki Białostockiej oraz do jej pracowników.
    5. Technotalent Uniwersytetu w Białymstoku 2017 - Projekt badawczy realizowany w środowisku uczelni. Kategoria skierowana do studentów, absolwentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu w Białymstoku.
    6. Technotalent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku 2017 - Projekt badawczy realizowany w środowisku uczelni. Kategoria skierowana do studentów, absolwentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
    7. Inspiracje 2017 - Odkrywcze i inspirujące rozwiązania z pogranicza designu, architektury, sztuki i techniki.

Harmonogram konkursu:

Wydarzenie

12.09. 2017 r. – 18.10.2017 r.

Rekrutacja projektów.

02.10. 2017 r.

Spotkanie finalistów dotychczasowych edycji Konkursu Technotalent z partnerami fundacji.

04.11. 2017 r.

Ogłoszenie listy finalistów

06.11. 2017 r. – 17.11.2017 r.

Szkolenia dla Finalistów.

21.11.2017r.

Finał Konkursu w kategoriach Technotalent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku 2017.

22.11.2017 r.

Drugi dzień finałów w kategoriach Technika, Wyzwania Społeczne, Biznes.

01.12. 2017 r.

Gala Finałowa Konkursu.