• Aktualności

  Finał Rundy T

  06.10.2021 08:31
  Autor: BTT

  Serdecznie zapraszamy na Finał Rundy T, organizowany przez Fundację Technotalenty oraz Województwo Podlaskie, który rozpocznie się 12 października 2021 roku o godzinie 12:00 w Auli Dużej Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku przy ul. Ciepłej 40.

  Autorzy projektów biznesowych będą mieli szansę na przekonanie inwestora do swojego pomysłu oraz na zdobycie finansowania na rozwój przedsięwzięcia. Podczas wydarzenia przed inwestorami z ponad 10 funduszy inwestycyjnych z całej Polski zostanie zaprezentowanych 20 projektów w 4 kategoriach: Concept, Science, Open i Pandemic.
   

  Kapituła Konkursowa zakwalifikowała do Finału Rundy T  dwa projekty, których autorami są pracownicy naukowi, doktoranci oraz studenci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. W ramach trzyminutowego wystąpienia w kategorii Science zaprezentują się następujące zespoły badawcze:

  • mgr Marlena Tynecka, Adrian Janucik, prof. dr hab. Marcin Moniuszko, dr Kamil Grubczak i mgr Alicja Walewska z projektem „Makropotencjał mikropęcharzyków – optymalizacja pozyskiwania preparatu pochodzącego z mezenchymalnych komórek macierzystych jako potencjalnej strategii terapeutycznej w leczeniu przewlekłych chorób dróg oddechowych”
  • dr Monika Trofimiuk z projektem „Poprawa bezpieczeństwa i skuteczności terapii hydrokortyzonem – minitabletki szybkorozpadające się w jamie ustnej z hydrokortyzonem w dawkach pediatry”

   

  W każdej kategorii zostaną wybrane najlepsze projekty, które zostaną nagrodzone podczas gali podsumowującej Rundę T, planowanej na 28 października 2021.

  Szczegóły wydarzenia oraz lista finalistów znajduje się na stronie https://technotalenty.pl/rundat2020/ oraz fanpage’u https://www.facebook.com/fundacjaTechnotalenty

  Powrót