Przedsiębiorczość Technologiczna - studia podyplomowe

27.05.2022 11:39
    Autor: BTT

AGH TECH Startup School rusza z naborem na koleją, drugą edycję studiów podyplomowych Przedsiębiorczość Technologiczna: 2022/2023 (2 semestry: jesień 2022 oraz wiosna 2023).

Studia Przedsiębiorczość Technologiczna organizowane są w celu dostarczenia biznesowych kompetencji dla potencjalnych menedżerów wspierających budowę i rozwój projektów start-up, w tym spin-off (etap kształtowania i wczesna faza).

Celem studiów jest przekazanie uczestnikom usystematyzowanej i aktualnej wiedzy na temat przedsiębiorczości technologicznej, kreowania innowacyjnego przedsięwzięcia biznesowego inicjowanego ciekawym pomysłem, innowacyjną technologią czy pasją twórcy.

Studia dostarczą uczestnikom wiedzy i kompetencji menedżerskich pozwalających tworzyć oraz rozwijać nowe innowacyjne przedsięwzięcie biznesowe, w tym wiedzy o zasadach i uwarunkowaniach niezbędnych do utworzenia i rozwoju start-upu oraz zakończonego sukcesem jego wprowadzenia na rynek, a także pozyskania partnerów i finansowania tego procesu.

Studia Przedsiębiorczość Technologiczna są wartościową ofertą dla brokerów i animatorów przedsiębiorczości działających w środowisku uczelni i instytucji badawczych. Zdobyta wiedza na temat inkubowania i akcelerowania spin-off pozwoli w przyszłości jeszcze pełniej oraz świadomiej wspierać naukowców, doktorantów i studentów w zakresie biznesowych wyzwań przedsięwzięcia.

Program studiów: Program studiów obejmuje osiem modułów tematycznych, w ramach których omawiane będą kluczowe wyzwania dla procesu kreowania i rozwoju, we wczesnym etapie, start-upu, spółki spin-off. Kształcenie będzie miało charakter interdyscyplinarny - łączący wiedzę z nauk ekonomicznych, technicznych z elementami wiedzy zawodowej i kształtowania postaw przywódczych. Wszystkie treści profilowane będą na kontekst startupu technologicznego, a więc przedsięwzięcia bazującego na wiedzy, technologii i pomyśle założycieli.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie: www.techstart.agh.edu.pl