Prestiżowy konkurs Falling Walls Lab w Warszawie

02.06.2022 10:27
    Autor: BTT

Zachęcamy studentów, doktorantów oraz doktorów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku do wzięcia udziału w konkursie Falling Walls Lab Warsaw.

W 3 minuty opowiedz, jaki masz pomysł, aby zburzyć istniejący mur – w branży technologicznej, gospodarce, społeczeństwie czy nauce.

Zaciekaw swoim pomysłem jury i jedź na finał do Berlina na konferencję Falling Walls.

Inicjatorem i organizatorem konkursu jest pro science (firma wyspecjalizowana w budowaniu widoczności polskiej nauki i naukowców), a gospodarzem Politechnika Warszawska. Patronat honorowy: Urząd Patentowu Rzeczypospolitej Polskiej i Ambasada Niemiec.

Pierwszy termin zgłoszeń mija 30 czerwca!

Kryteria udziału

Do konkursu może się zgłosić przedstawiciel każdej z dziedzin, np. nauk ścisłych i przyrodniczych, inżynieryjno-technicznych, medycznych i o zdrowiu, rolniczych, społecznych, humanistycznych, jak i z obszaru art and science. Wypełnienie formularza zgłoszeniowego zajmuje 10 minut.

Wystarczy spełnić minimum jeden z wymogów formalnych:

• doktoryzować się nie więcej niż 5 lat temu (tj. po 01.01.2017 r.),
    • mieć tytuł magistra uzyskany maksymalnie 7 lat temu (tj. po 01.01.2015 r.),
    • mieć tytuł licencjata uzyskany maksymalnie 10 lat temu (tj. po 01.01.2012 r.),
    • mieć status studenta i/lub być na stażu podoktorskim.

Osoby zarejestrowane do 30 czerwca 2022 r. otrzymają książkę „Sztuka promocji nauki. Praktyczny poradnik dla naukowców” (wydawca: Ośrodek Przetwarzania Informacji Państwowy Instytut Badawczy) i zaproszenie do udziału w szkoleniu z zakresu wystąpień publicznych (potwierdzonym certyfikatem).

Finał konkursu odbędzie się 15 września na Politechnice Warszawskiej

Do warszawskiego finału konkursu Falling Walls Lab zakwalifikuje się maksymalnie 20 pomysłodawców, którzy 15 września 2022 r. zaprezentują swoje pomysły w formie trzyminutowych wystąpień w języku angielskim przed międzynarodowym jury.

Naukowcy stojący za całym przedsięwzięciem

Materiał z zeszłorocznego finału w Berlinie