OSTATNIA REKRUTACJA na szkolenie USG z zakresu zastosowania ultrasonografii w stanach nagłych dla Kadry Dydaktycznej UMB

11.04.2022 09:31
    Autor: Dział Projektów Pomocowych

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w OSTATNIEJ rekrutacji uzupełniającej na Szkolenie USG z zakresu zastosowania ultrasonografii w stanach nagłych - szkolenie dla Kadry Dydaktycznej

Termin rekrutacji: 11.04.2022 – 22.04.2022

Warsztaty są przeznaczone dla pracowników kadry dydaktycznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku w zakresie:

• protokół FAST - Focused Assessment with Sonography in Trauma.
    • rozszerzony protokół EFAST - Extended Focused Assessment with Sonography in Trauma.
    • protokół RUSH - Rapid Ultrasound in Shock and Hypotension.
    • rozszerzony protokołu RUSH - “Pump-Tank-Pipes”.
    • artefakty w USG płuc – jak powstają, co reprezentują, jak je interpretować.
    • protokół BLUE - Bedside Lung Ultrasound in Emergency.

Wykonawcą szkolenia jest Górnośląska Szkoła Ultrasonografii z Chorzowa (gsusg.pl  )

Szkolenie odbędzie się w Białymstoku w miejscu wskazanym przez wykonawcę.

Część teoretyczna przeprowadzona będzie dla wszystkich uczestników danej tury szkolenia.

Zajęcia praktyczne będą prowadzone na modelach oraz na symulatorze USG. Zajęcia praktyczne odbędą się w 3-osobowych podgrupach, co umożliwi łatwy dostęp do aparatu USG.

Dostępny termin: 10-11.05.2022

Więcej szczegółów oraz formularze do pobrania na stronie projektu (link).