Koronawirus: Naukowiec z UMB członkiem międzynarodowej grupy roboczej

12.08.2020 11:13
    Autor: Dział Rozwoju i Ewaluacji

Rama Krishna Guggilla, stypendysta Marii Skłodowskiej-Curie, doktorant UMB zatrudniony w projekcie ImPRESS, został zaproszony przez projekt Safety Platform for Emergency VACcines (SPEAC), będący współpracą Coalition for Epidemic Preparedness Innovations (CEPI) i Brighton Collaboration, największej światowej organizacji ekspertów naukowych zajmujących się bezpieczeństwem szczepionek, z siedzibą w Atlancie w Task Force for Global Health do dołączenia do grupy roboczej, która opracuje definicję przypadku ostrego uszkodzenia układu sercowo-naczyniowego, która będzie mogła być wykorzystana do oceny bezpieczeństwa szczepionek SARS-CoV-2 w warunkach badań klinicznych, badań po dopuszczeniu do obrotu oraz nadzoru farmaceutycznego.