• Aktualności

  RPK Białystok - Warsztaty: Pitching i wystąpienia publiczne

  23.11.2021 15:12
  Autor: Dział Rozwoju i Ewaluacji

  Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE w dniu 08.12.2021 serdecznie zaprasza na bezpłatne warsztaty z Pitchingu i wystąpień publicznych.

  Pitch – to inaczej prezentacja pomysłu/projektu w werbalnej formie, jakbyś miał opowiedzieć komuś swój pomysł/biznesplan. Musi być konkretny i chwytliwy, a sztuka poprawnego „pitchowania” jest jedną z najważniejszych umiejętności w procesie poszukiwania inwestorów. Zwykle pitch to jedno lub kilkuosobowa prezentacja ze slajdami przed grupą inwestorów/panelem ekspertów. Opisywany jest problem i jego rozwiązanie, jaki ma być produkt lub usługa startupu. Ważne, by podczas pitcha opowiedzieć trochę o zespole. Inwestorzy i eksperci wiedzą, że w początkowym okresie największą wartość w firmie mają jej pracownicy. Celem warsztatów jest dostarczenie uczestnikom umiejętności prezentowania swoich pomysłów w krótki, zwięzły i merytoryczny sposób, aby był on równocześnie ciekawy dla odbiorcy. Ponadto przedstawione zostaną metody radzenia sobie ze stresem oraz najczęściej popełniane błędy podczas prezentowania. Uczestnicy nauczą się tworzyć prezentacje inwestorskie (pitch deck) oraz przedstawiać je przed inwestorami, aniołami biznesu czy panelem ekspertów. Warto dodać, iż w ramach Programu Horyzont Europa, pitching jest wykorzystywany jako jedna z forma prezentacji swojego pomysłu na projektu (np. w ramah EIC Accelerator).

  Dla kogo: Szkolenie skierowane jest do naukowców i przedsiębiorców chcących rozwijać się w zakresie wystąpień publicznych.

  Termin: 08.12.2021 godz. 9:00-16:00 (spotkanie stacjonarne; w przypadku braku możliwości organizacji warsztatów stacjonarnych, odbędą się one online)

  Miejsce: sala P2-37 CNK, ul. Zwierzyniecka 16, Białystok

  Agenda:

  • Omówienie kwestii organizacyjnych i wprowadzenie do tematyki warsztatu
  • Rodzaje wystąpień biznesowych,
  • Metody radzenia sobie ze stresem,
  • Triki Storytellingu,
  • Prezentowanie swojego pomysłu,
  • Omówienie struktury prezentacji inwestorskiej – pitch deck,
  • Przygotowanie prezentacji: warstwa treści, struktury, wizualna,
  • Melodyka języka,
  • Mowa ciała podczas wystąpień,
  • Najczęstsze błędy w prezentacjach,
  • Dobre praktyki prezentacji publicznych,
  • Warsztaty – każdy ze startupów przedstawi swój projekt, zgodnie z wytycznymi oraz otrzyma feedback od prowadzącego,
  • Najczęściej zadawane pytania.

  Prowadzący: Michał Misztal – prezes Startup Academy, szkoleniowiec, wykładowca Uczelni Łazarskiego, koordynator i twórca licznych programów nauczania przedsiębiorczości. W ciągu 12 lat pracy nad rozwojem przedsiębiorczości w Polsce opiekował się ponad 600 startupami spośród różnych branż pełniąc następnie rolę Dyrektora Regionalnego AIP. Pod jego opieką znajdowały się wszystkie 11 inkubatorów województwa mazowieckiego. Następnie objął zarządzanie sprzedażą warszawskich Business Linków – akceleratorów biznesu i przestrzeni coworkingowych. Jest autorem biznesowych programów edukacyjnych dla początkujących biznesmenów dla których przeprowadził kilkaset godzin doradztwa. Był konsultantem przy kilkudziesięciu procesach inwestycyjnych, z których wiele zakończyło się powodzeniem. Z sukcesem pozyskał wiele dotacji na rozwój firm, których kwoty przekroczyły 20 mln zł. Świetnie czuje się w roli trenera lub prelegenta – prowadził dziesiątki szkoleń i występował na wielu konferencjach biznesowych i startupowych, wspierając rozwój największej w Europie organizacji startupowej.

  Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Edukacji i Nauki, udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

  Rejestracja trwa do 03.12.2021 r. za pośrednictwem strony RPK Białystok (https://pb.edu.pl/rpkbialystok/). Liczba uczestników ograniczona do 20, decyduje kolejność zgłoszeń.

  Powrót