VI edycja Nagrody Naukowej Oddziału Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie i w Białymstoku

26.04.2022 13:04
    Autor: Dział Nauki

Szanowni Państwo,

Pragniemy poinformować o rozpoczęciu naboru wniosków do VI edycji Nagrody Naukowej Oddziału Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie i w Białymstoku z siedzibą w Olsztynie.

Nagroda ma celu promowanie wybitnych prac naukowych oraz wyróżnienie reprezentantów środowisk naukowych województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego mogących poszczycić się istotnym dorobkiem. Adresowana jest to pracowników ośrodków naukowych, w tym publicznych i niepublicznych uczelni wyższych oraz instytutów badawczych.

Nagroda ma charakter indywidualny i honoruje wybitne osiągnięcia zakresu trzech lat poprzedzających rok ogłoszenia danej edycji. Może być przyznana między innymi za cykl publikacji, monografię bądź wdrożenie patentu. Przyznawana jest w następujących kategoriach:

1) nauki humanistyczne i społeczne,

2) nauki biologiczne, rolnicze i medyczne,

3) nauki ścisłe, techniczne i nauki o Ziemi.

Termin składania wniosków upływa 30 czerwca 2022 r. Szczegółowe informacje na temat zasad przyznawania nagrody oraz dokumenty wymagane przy zgłoszeniu kandydata zostały zamieszczone na stornie internetowej Oddziału: www.olsztyn.pan.pl.

Osoby, które chcą ubiegać się o nagrodę, proszone są o zgłaszanie się do pani Anny Bergiel (tel. 85 748 54 90) lub pani Izabeli Sokół (tel. 85 748 54 89) z Działu Nauki, w nieprzekraczalnym terminie do 6 czerwca 2022 r.