Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Ogłoszenia.
  • Ogłoszenia

    Szansa na zaproszenie do pracy w UMB naukowców z zagranicy

    16.07.2018 14:33
    Autor: Dział Rozwoju i Ewaluacji

    Szanowni Państwo!

     

    Nadarza się doskonała okazja, by "ściągnąć" do współpracy naukowców z zagranicy, być może z grup już z nami współpracujących. Zachęcam Państwa do zaproponowania naukowcom z zagranicy unikatowej możliwości prowadzenia badań na UMB w ramach stypendium Marii Skłodowskiej-Curie Państwu. Z tego powodu serdecznie zapraszam na warsztaty "Co warto wiedzieć pisząc granty indywidualne Marii Skłodowskiej-Curie w ramach programu H2020?", które odbędą się w najbliższą środę, 18 lipca 2018 w godzinach 11-15:30 w Sali Senatu UMB. Spotkanie jest współorganizowane przez Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE Białystok przy współpracy z Krajowym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych UE. 

     

    Individual Fellowships MSCA mają na celu zachęcenie europejskich naukowców do pozostania w Europie, wzmocnienie potencjału ludzkiego, przyciąganie badaczy z całego świata czy zainteresowanie młodych ludzi karierą naukową. Prestiżowe stypendia Marii Skłodowskiej-Curie zachęcają do mobilności, kluczowej dla rozwoju kariery naukowej i mającej duże znaczenie w transferowaniu wiedzy między państwami poprzez realizację indywidualnych projektów badawczych oraz poszerzanie i rozwijanie kompetencji badawczych i pozanaukowych w europejskich instytucjach akademickich oraz organizacjach z szeroko pojętego sektora pozaakademickiego.

     

    Spotkanie skierowane jest do doświadczonych naukowców, głównie potencjalnych opiekunów naukowych stypendystów Marii Skłodowskiej-Curie, którzy będą ubiegać się o realizację grantu na UMB. Komisja Europejska finansuje m.in. koszty wynagrodzeń naukowca, koszty prowadzenia badań oraz koszty zarządzania/koszty pośrednie.

     

    Naukowcy z zagranicy ubiegający się o grant IF MSCA muszą posiadać stopień doktora lub wykazać się przynajmniej 4-letnim doświadczeniem w prowadzeniu badań naukowych w momencie zamknięcia konkursu (14 września 2018), mogą pochodzić z dowolnego kraju świata, ale muszą spełniać kryterium mobilności, czyli mogą realizować grant w kraju instytucji przyjmującej (np. w Polsce), w którym nie przebywali dłużej niż 12 miesięcy w ciągu ostatnich trzech lat (lub nie dłużej niż 3 lata w ciągu 5 lat, w zależności od konkursu) przed 14.09.2018.

     

    Celem spotkania jest wskazanie uczestnikom: jak powinien wyglądać wniosek o grant, na co zwrócić szczególną uwagę pisząc wniosek, jakie są zasady finansowania oraz jak wygląda pisanie i realizacja projektu z praktycznej strony, o tym opowie stypendystka Marii Skłodowskiej-Curie z Uniwersytetu Warszawskiego.

     

    Dodatkowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie:

    http://rpkbialystok.pb.edu.pl/119-szkolenia/szkolenia-aktualne/1053-co-warto-wiedziec-piszac-granty-indywidualne-marii-sklodowskiej-curie-w-ramach-programu-h2020

     

    Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

     

    Serdecznie zachęcam Państwa do udziału w warsztatach.

     

    Z poważaniem

     

    Marcin Moniuszko

    Prorektor ds. nauki

    Powrót