• Ogłoszenia

  Konferencja Why R 2021 10.12.2021

  29.11.2021 20:18
  Autor: Dział Rozwoju i Ewaluacji
  Szanowni członkowie i członkinie społeczności UMB,

  Zachęcamy do udziału w Konferencji Why R? 2021., która odbędzie się 10 grudnia 2021. Konferencja jest projektem prowadzonym przez Fundację Why R? Fundacja to zespół entuzjastów języka programowania R wywodzących się zarówno z biznesu, jak i środowisk akademickich, których celem jest wspieranie lokalnych społeczności programujących w R na całym świecie. Główne działania skupiają się na międzynarodowej współpracy użytkowników R. Jednym z członków zespołu jest pracownik UMB, dr Michał Burdukiewicz z Centrum Badań Klinicznych.

  Konferencja Why R? 2021 to piąte spotkanie miłośników tego języka programowania z Europy Środkowo-Wschodniej. Ponieważ spotkanie odbędzie się zdalnie i w języku angielskim, zaproszeni są użytkownicy R z całego świata. Konferencja będzie transmitowana na youtube.com/WhyRFoundationVideos.

  Konferencja Why R? 2021 odbywa się na Facebooku, Twitterze, LinkedIn i Slack.

   

  Celem Fundacji Why R? jest pomoc w zwiększeniu świadomości w zakresie analizy danych na całym świecie poprzez wspieranie wolontariuszy prowadzących wydarzenia społecznościowe. W 2021 fundacja planuje przyznać 2 nagrody dla Wybitnych Liderów Społeczności. Celem jest wspieranie liderów społeczności w ich codziennym życiu wolontariackim.

  Aby zgłosić kandydata na lidera społeczności do nagrody w 2021 należy wypełnić formularz. W razie jakichkolwiek pytań należy kontaktować się poprzez adres e-mail: kontakt@whyr.pl.

  Termin nadsyłania zgłoszeń na nagrody upływa 5 grudnia 2021.

  Ogłoszenie wyników spodziewane jest podczas wirtualnej konferencji Why R?  2021 w dniu 10 grudnia 2021.

  Sponsorem nagrody w 2021 jest firma analityczna Jumping Rivers.

  Powrót