• Ostatnia zmiana 22.04.2022 przez Samodzielna Pracownia Historii Medycyny i Farmacji

  Edukacja

   

   

  POZNAJ TAJNIKI DAWNEJ MEDYCYNY I FARMACJI

  OFERTA EDUKACYJNA NA ROK SZKOLNY 2021/2022

  NOWE TEMATY ZAJEĆ EDUKACYJNYCH !!!

   

  Zajęcia edukacyjne zostały opracowane z myślą o dzieciach i młodzieży. Dostosowane są do różnych grup wiekowych odbiorców. Realizowane tematy dotyczą różnych dziedzin medycyny i farmacji (historii lecznictwa, stomatologii, okulistyki, chirurgii, ginekologii, radiologii itp.). W ramach zajęć przedstawiana jest także historia Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz jego głównej siedziby – Pałacu Branickich. Najważniejszą ideą realizowanych zajęć jest interaktywność czyli bezpośredni kontakt dzieci i młodzieży z eksponatem. Nasze muzeum w sposób ciekawy przedstawia edukację prozdrowotną,  elementy edukacji regionalnej, jak też rozwija kreatywność dzieci i młodzieży. Oferujemy: całoroczne grupowe zajęcia edukacyjne, Tygodnie Medyczne oraz zajęcia dla osób indywidualnych w wybranych  terminach.

  ZAJĘCIA EDUKACYJNE - CENA: 8 zł. (zajęcia z użyciem gipsu); 12 zł. (zajęcia z wykonaniem mydełek oraz "Spacer w przeszlość")

  Od 1 maja zmiany w cenach biletów.

   

  _____________________________

   

  EDUKACJA W SZKOŁACH PRZYSZPITALNYCH

   

  MUZEUM HISTORII MEDYCYNY I FARMACJI UMB prowadzi także zajęcia w szkołach przyszpitalnych. Nasza oferta edukacyjna została także przygotowana w myślą o uczniach, którzy nie mogą odwiedzić naszego Muzeum. Oferta dostosowana jest do wszystkich poziomów nauczania i uwzględnia warunki panujące w placówkach szpitalnych. Rezerwacja zajęć pod numerem: 85 748 54 67.

   

  Gipsowy odlew Pałacu Branickich na tle autentycznej rezydencji Branickich.

  ZAPRASZAMY!