Dzień Otwarty UMB - Muzeum Historii Medycyny i Farmacji

Autor: Samodzielna Pracownia Historii Medycyny i Farmacji

Dzień Otwarty UMB - 23 maja 2019 od 10:00 do 14:00

w ramach XVII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

W ramach Dnia Otwartego UMB można będzie zwiedzać uczelniane Muzeum Historii Medycyny i Farmacji. W zabytkowych wnętrzach dawnego Pałacu Branickich można poznać tajniki medycyny, proces kształtowania się przez stulecia tradycji leczniczych, poczuć zapach i atmosferę apteki z przełomu XIX i XX wieku.

Dodatkową atrakcją będzie Spacer w przeszłość – godz. 10.30, 11.00 wymagana rezerwacja przez stronę XVII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki – tylko grupy zorganizowane do 30 os.
    Zapraszamy również na zwiedzanie najnowszej wystawy „Spacer w przeszłość Pałacu Branickich w Białymstoku”. Wspólnie odkryjemy różnorodność historii, które kryją się w pałacowych murach. Dzieje Polskiego Wersalu przedstawione są na specjalnej wystawie w odrestaurowanych XVII-wiecznych piwnicach pałacowych. W odtworzonej przestrzeni można podziwiać zarówno XVII-wieczne sklepienia ceglane jak i oryginalną komnatę z czasów Wiesiołowskich z zachowanym tynkiem i posadzką. Całości dopełniają wystawy tematyczne ukazujące całą historię pałacu. Wystawy oparte są zarówno o oryginalne eksponaty, jak również wykorzystują multimedia do oddania ducha danej epoki.