Niepodległościowe sploty w Pałacu Branickich w Białymstoku - projekt dofinansowany z programu NIEPODLEGŁA

29.08.2019 09:49
    Autor: Samodzielna Pracownia Historii Medycyny i Farmacji

Biuro Programu „Niepodległa” ogłosiło wyniki naboru w ramach programu dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Stowarzyszenie Muzeów Uczelnianych wraz z Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB otrzymało dofinansowanie w wysokości 20 tys. zł. na projekt pt.: „Niepodległościowe sploty w Pałacu Branickich w Białymstoku”.

Projekt realizowany będzie przez SMU wraz z Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Partnerami projektu są: Szkoła Podstawowa nr 52. im. dr Ireny Białówny w Białymstoku oraz Stowarzyszanie Tryby Historii.

Wpłynęło w sumie 335 wniosków o dofinansowanie projektów. Samorządowe instytucje kultury złożyły 165 wniosków, a organizacje pozarządowe 170 wniosków. Dofinansowanie otrzymało 119 wnioskodawców – 61 samorządowych instytucji kultury i 58 NGO. Dofinansowanie wynosi od 2 tys. do 20 tys. zł.