Drogami pierwszych studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - Europejskie Dni Dziedzictwa

15.09.2020 16:10
    Autor: Samodzielna Pracownia Historii Medycyny i Farmacji

EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA 2020

W MUZEUM HISTORII MEDYCYNY I FARMACJI UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO W BIAŁYMSTOKU

POD HASŁEM

DROGAMI PIERWSZYCH STUDENTÓW UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO W BIAŁYMSTOKU

20.09.2020, godz. 12.00 – zbiórka przed Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB, ul. Kilińskiego 1, Białystok

Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zaprasza na spacer historyczny pt.: DROGAMI PIERWSZYCH STUDENTÓW UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO W BIAŁYMSTOKU.

Pokażemy dziedzictwo i tożsamość akademicką Pałacu Branickich oraz pierwszej medycznej uczelni w Białymstoku, odkryjemy ślady po dawnym uniwersyteckim ogrodzie botanicznym, boisku akademickim oraz opowiemy o początkach kampusu UMB.

Spacer zakończymy na Rynku Kościuszki przed najnowszą plenerową wystawą „OD AKADEMII LEKARSKIEJ DO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO. DZIEDZICTWO MEDYCZNE W BIAŁYMSTOKU”. Wystawa ukazuje 70 lat kształtowania się lecznictwa i kształcenia kadry medycznej w Białymstoku. Będzie można na niej zobaczyć unikatowe, archiwalne fotografie przedstawiające Uczelnię w powojennym mieście.

Wystawę dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Wstęp bezpłatny

Organizator: Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

Ul. Kilińskiego 1, 15-089 Białystok

tel. 85 748 54 67; 748 54 05