Wszyskie drogi prowadzą do Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

22.01.2021 08:42

Rozpoczął się ostatni etap realizacji dwujęzycznego polsko-angielskiego oznakowania kampusu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

21 stycznia 2021r. firma ELKAM wykonująca oznakowanie zaprezentowała prototypy tablic i pylonów. Największe zainteresowanie wzbudził pylon z mapą kampusu UMB, zaprezentowany w zmniejszonej skali. Montaż poszczególnych tablic wewnętrznych i zewnętrznych rozpocznie się niebawem.

UMB jako pierwsza uczelnia w regionie będzie posiadała tak kompleksowo oznakowany kampus. Realizacja tego zadania to przykład efektywnej współpracy kilku jednostek UMB, tj. Działu Współpracy Międzynarodowej, Muzeum Historii Medycyny i Farmacji, Działu Administracyjno-Gospodarczego i Usług oraz Biura Promocji i Rekrutacji. Kierownikiem projektu jest dr Jerzy Tokajuk, Zastępca Kanclerza ds. Technicznych.

System oznakowania to główne działanie projektu pn. „System dwujęzycznego oznakowania kampusu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz warsztaty międzykulturowe dla pracowników elementami realizacji strategii umiędzynarodowienia Uczelni" realizowanego w ramach programu „Welcome to Poland" Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

Program jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, projekt pozakonkursowy pt. Podniesienie kompetencji kadry akademickiej i potencjału instytucji w przyjmowaniu osób z zagranicy - Welcome to Poland realizowany w ramach Działania określonego we wniosku o dofinansowanie projektu nr POWR.03.03.00-00-PN14/18.