Świadkowie Czasu - prof. Tadeusz Dzierżykray-Rogalski

06.06.2021 10:48
    Autor: Samodzielna Pracownia Historii Medycyny i Farmacji

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka programu ŚWIADKOWIE CZASU - TVP3 Białystok. Odcinek poświęcony jest prof. Tadeuszowi Dzierżykray-Rogalskiemu, pierwszemu kierownikowi Zakładu Anatomii Prawidłowej Człowieka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku a także pierwszemu dziekanowi Wydziału Lekarskiego UMB.

Prof. Tadeusz Dzierżykray-Rogalski był wielokrotnie organizatorem i kierownikiem arabsko-polskich ekspedycji antropologicznych w Egipcie i Sudanie oraz członkiem wielu ekspedycji międzynarodowych. W latach 1963-1965 uczestniczył w słynnej akcji ratowniczej UNESCO w Faras. Również w Polsce brał aktywny udział w pracach archeologicznych, wśród nich w Kompleksowej Ekspedycji Jaćwieskiej. Odcinek dostępny jest pod linkiem: