Goście w Muzeum - Paulina Dzierżykray-Rogalska

30.08.2021 13:43
    Autor: Samodzielna Pracownia Historii Medycyny i Farmacji
    Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku odwiedzili znamienici goście.
    27 sierpnia 2021 roku przyjechała do nas wraz z mężem Paulina Dzierżykray Rogalska - córka prof. Tadeusza Dzierżykray Rogalskiego.
    Profesor był pierwszym kierownikiem Zakładu Anatomii Prawidłowej Człowieka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, pierwszym Dziekanem Wydziału Lekarskiego, niestrudzonym badaczem antropologii człowieka.
    Państwo Dzierżykray Rogalscy przywieźli do Muzeum kolejne wspaniałe dary, pamiątki po Profesorze. Wkrótce uchylimy rąbka tajemnicy. Zapraszamy do zapoznania się z przebogatym biogramem Profesora w filmie pod red. Beaty Hyży Czołpińskiej "Świadkowie czasu".