Nowy film z cyklu "UMB to My- opowiem Ci swoją historię"- prof. Małgorzata Pietruska

03.03.2023 15:26

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka serii "UMB to My- opowiem Ci swoją historię", którego bohaterem jest prof. dr hab. Małgorzata Pietruska, kierownik Zakładu Chorób Przyzębia i Błony Śluzowej Jamy Ustnej.

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi historiami cyklu UMB to MY - Opowiem Ci swoją historię.

Prof. dr hab. Małgorzata Pietruska jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim (1992 rok). Z białostocką uczelnią związała się również zawodowo po uzyskaniu dyplomu lekarza stomatologa. Posiada specjalizację pierwszego stopnia z zakresu stomatologii ogólnej i drugiego stopnia z periodontologii. Początkowo pracowała w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej. Od 2005 roku jest kierownikiem Zakładu Chorób Przyzębia i Błony Śluzowej Jamy Ustnej UMB. W 1995 roku uzyskała stopień doktora nauk medycznych, w 2006 roku – stopień doktora habilitowanego. Zaś w 2013 roku otrzymała tytuł profesora nauk medycznych. Jest autorką i współautorką ponad 160 artykułów naukowych, 74 komunikatów zjazdowych i dwóch monografii. Prowadzi wykłady dla studentów w kształceniu przeddyplomowym, a także kursy podyplomowe dla lekarzy dentystów z zakresu periodontologii i implantologii oraz chorób błony śluzowej jamy ustnej. Jest również międzynarodowym wykładowcą European Federation of Periodontology. Należy do Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej, Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej i Podlaskiego Stowarzyszenia Stomatologów. Jest członkiem honorowym Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej. Od 2006 roku piastuje funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie periodontologii. Od 2008 roku jest też członkiem Uczelnianej Komisji Wyborczej UM w Białymstoku, a od 2020 roku - członkiem Zespołu Ekspertów ds. opracowania i aktualizacji programu specjalizacji z periodontologii.

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA
    PROGRAM SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ NAUKI - POPULARYZACJA NAUKI I PROMOCJA SPORTU MINISTRA EDUKACJI I NAUKI

UMB to My – Opowiem Ci swoją historię

DOFINANSOWANIE