Konkurs na niekomercyjne badania kliniczne w psychiatrii i neurologii

06.05.2021 10:02
    Autor: BTT

Logo Agencji Badań Medycznych

Agencja Badań Medycznych ogłosiła konkurs na dofinansowanie projektów badawczych obejmujących niekomercyjne badania kliniczne w psychiatrii i neurologii.

Głównym celem konkursu jest opracowanie nowych procedur diagnostycznych i terapeutycznych w obszarze psychiatrii i neurologii w ramach niekomercyjnych badań klinicznych.

Wsparcie tego obszaru przez ABM przyczyni się do poprawy sytuacji pacjentów z chorobami psychicznymi i neurologicznymi, przede wszystkim poprzez zwiększenie dostępności do nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia. Konkurs realizowany jest  zgodnie z Planem rozwoju badań klinicznych na lata 2020-2025.

Nabór adresowany jest m.in. do uczelni wyższych lub ich konsorcjów. Projekty składane w ramach Konkursu muszą posiadać status niekomercyjnych badań klinicznych dotyczących oceny skutków działania produktu leczniczego wyrobu medycznego.

Kwota przeznaczona na dofinansowanie Projektów wyłonionych w ramach Konkursu wynosi 100 000 000,00 zł
    Maksymalna wartość jednego Projektu wynosi 10 000 000,00 zł

Nabór wniosków w systemie trwa od dnia 5 maja 2021 r. od godziny 12:00 do dnia 30 czerwca 2021 r.  do godziny 12:00, wyłącznie w formie dokumentu elektronicznego za pośrednictwem Systemu teleinformatycznego, dostępnego na stronie Agencji https://konkurs.abm.gov.pl/

Odpowiedzi na pytania dotyczące konkursu oraz pomoc w przygotowaniu wniosku można otrzymać w Ośrodku Wsparcia Badań Klinicznych UMB  (owbk@umb.edu.pl, tel 85 686 5122)

W celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących założeń konkursu oraz przygotowania i składania wniosków, zapraszamy Państwa do udziału w webinarium organizowanym przez Agencję Badań Medycznych:

"Zasady ubiegania się o dofinansowanie na niekomercyjne badania kliniczne w obszarze psychiatrii i neurologii" - webinarium - Agencja Badań Medycznych (abm.gov.pl)

Udział w szkoleniu będzie możliwy wyłącznie po wcześniejszej rejestracji. Liczba uczestników jest ograniczona do 200 osób - o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.