• Aktualności

  Agencja Badań Klinicznych zaprasza na szkolenia!

  25.08.2021 07:58
  Autor: BTT

  Badania kliniczne onkologiczne, w tym niekomercyjne, stanowią ok. 30% wszystkich badań klinicznych obecnie prowadzonych w Polsce. Ten niezwykle ważny, a zarazem trudny obszar jest ogromnym wyzwaniem dla badaczy i ośrodków, w których prowadzone są badania.

   

  Misją Agencji Badań Medycznych jest stworzenie klimatu sprzyjającego rozwojowi nauk medycznych i nauk o zdrowiu w celu budowania innowacyjnego systemu opieki zdrowotnej. Nieodłącznym elementem procesu zmian w systemie ochrony zdrowia, prowadzącym do zwiększenia ilości i jakości badań klinicznych, jest szeroko określona działalność edukacyjna na wielu płaszczyznach, skierowana do osób zaangażowanych w proces prowadzenia badań na wszystkich etapach. Jedynie odpowiedni poziom wiedzy merytorycznej, kompetencji i doświadczenia osób tworzących zespoły badawcze może zagwarantować powodzenie każdego projektu.

   

  W ramach aktywności edukacyjnej Agencja Badań Medycznych realizuje cykl szkoleń dedykowanych dla lekarzy, badaczy i zespołów badawczych. W związku z powyższym, mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w dwóch najbliższych seminariach:

  1. „Psychoonkologia – praktyczna pomoc pacjentowi” (31 sierpnia 2021 godz. 10.00)
  2. „Rekrutacja pacjenta w badaniach onkologicznych” (7 września 2021 godz. 9.00)

   

  Bezpłatne szkolenia organizowane są za pośrednictwem platformy internetowej Zoom.

   

  Szczegółowe informacje wraz z formularzem rejestracyjnym znajdują się na stronie internetowe ABM pod linkiem:

  1. „Psychoonkologia – praktyczna pomoc pacjentowi” https://abm.gov.pl/pl/aktualnosci/wydarzenia-i-szkolenia/21k19,Psychoonkologia-praktyczna-pomoc-pacjentowi.html
  2. „Rekrutacja pacjentów w badaniach onkologicznych” https://abm.gov.pl/pl/aktualnosci/wydarzenia-i-szkolenia/22k20,Rekrutacja-pacjentow-w-badaniach-onkologicznych.html
  Powrót