Zaproszenie do udziału w projekcie naukowym umożliwiającym ocenę czynników predysponujących do schorzeń tarczycy

20.01.2023 21:56

Klinika Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zaprasza kobiety bez rozpoznanej choroby tarczycy
    do udziału w projekcie naukowym umożliwiającym ocenę czynników predysponujących do schorzeń tarczycy.
    Zapraszamy Panie spełniające wszystkie niżej wymienione kryteria:

• wiek- 18-44 lata,
    • brak rozpoznania chorób endokrynologicznych i guzków w tarczycy,
    • BMI powyżej 18,5kg/m²,
    • niebędące w ciąży,
    • miesiączkujące,
    • bez rozpoznania zespołu policystycznych jajników,
    • nieprzyjmujące aktualnie leków zawierających metforminę, np. Avamina,
    • Metformax, Siofor, Glucophage czy Formetic.

W ramach projektu każdej pacjentce zostanie wykonany szeroki zakres badań laboratoryjnych, analiza składu ciała oraz USG tarczycy.
    Badania będą odbywać się wyłącznie w godzinach porannych i zajmą około 40 min.
    Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko oraz numer telefonu prosimy przesyłać na adres: badanie.tarczyca@umb.edu.pl
    Szczegółowe informacje zostaną udzielone drogą mailową.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc skontaktujemy się z częścią zakwalifikowanych Pań.

W zgłoszeniu mogą Panie dołączyć informację, że zgadzają się Panie na kontakt z naszej strony, jeżeli będą realizowane kolejne edycje tego programu.