Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Praca z pacjentem onkologicznym nieuleczalnie chorym i u kresu życia.
  • Praca z pacjentem onkologicznym nieuleczalnie chorym i u kresu życia.
  • Treść niedostępna...

Ostatnia zmiana 17.11.2020 przez Dział Projektów Pomocowych

Praca z pacjentem onkologicznym nieuleczalnie chorym i u kresu życia

Już 15 stycznia rusza rekrutacja

na warsztaty

Praca z pacjentem onkologicznym nieuleczalnie chorym i u kresu życia

LICZBA MIEJSC:  10 - kierunek Fizjoterapia

Kryteria oceny kwalifikujące studenta na zajęcia projektowe: Praca z pacjentem onkologicznym nieuleczalnie chorym i u kresu życia.

(warsztaty) - 12 godzin

Zajęcia o charakterze praktycznym prowadzone w interdyscyplinarnych grupach, w skład których wejdą studenci I roku studiów uzupełniających magisterskich kierunku Fizjoterapia oraz studenci V roku kierunku Lekarskiego.

Zajęcia realizowane będą w formie projektowej, a ich celem jest nabycie umiejętności postępowania z pacjentem onkologicznym w zespole wielospecjalistycznym.

Tematyka warsztatów:

• Specyfika okresu końca życia, pacjent nieuleczalnie chory a pacjent terminalny.
    • Cierpienie pacjenta onkologicznego nieuleczalnie chorego.
    • Rodzina osoby nieuleczalnie chorej, jako pacjent drugiego rzędu
    • Podstawy wiedzy o relacji lekarz-pacjent
    • Sztuka porozumiewania się (komunikowania) z chorym u kresu życia.
    • Komunikowanie złych wiadomości
    • Współpraca w zespole interdyscyplinarnym - umiejętności komunikacyjne.
    • Co grozi pomagającym: stres, konflikt, zmęczenie, wypalenie i jak się przed nimi chronić

Wypełniony formularz rekrutacyjny wraz z załącznikami należy dostarczyć do Dziekanatu Wydziału Nauk o Zdrowiu p. 1.23 do dnia 08.02.2019 r.

Regulamin uczestnictwa w projekcie:

UWAGA! WYNIKI REKRUTACJI - informacje o wynikach rekrutacji można znaleźć tutaj.